18. kolo ST extraligy

21.10.2005 Celý región

Slovan Bratislava - HK Tatravagónka ŠKP Poprad 2:3 (1:1, 0:0, 1:2)\r\nGóly: 3. Pavlas (Jendek, Hujsa), 43. Hujsa (Junas, Jendek) - 19. Žemlička (Zavacký), 54. ...
Slovan Bratislava - HK Tatravagónka ŠKP Poprad 2:3 (1:1, 0:0, 1:2)
Góly: 3. Pavlas (Jendek, Hujsa), 43. Hujsa (Junas, Jendek) - 19. Žemlička (Zavacký), 54. Pavličko (Škovira), 56. Kroták (Pavličko)

Vylúčení: 4:6 na 2 min, navyše Kaděra (Slovan) na 10 min za nešportové správanie
oslabenia: 1:0
rozhodovali: Jung - Gašparík, Valach
4072 divákov

Hráči Slovana po sérii troch prehier nastúpili s túžbou konečne vyhrať a pomôcť k tomu im mala aj ďalšia česká akvizícia, obranca Kudělka. Tieto svoje predstavy začali domáci napĺňať už v polovici 3. minúty, keď Pavlas už po 41 sekundách strelou od modrej využil prvé súperove oslabenie. Popradčanov ale gól nevykoľajil, vďaka svojej lepšej technickej vyspelosti boli častejšími hosťami pred Rybárovou bránkou, v koncovke boli ale dlho bezzubí. Minútu pred koncom ale slovanisti nechali príliš veľa priestoru skúsenému Žemličkovi a ten si nakorčuľoval až pred Rybára a pohodlne vyrovnal. Úvod druhej tretiny sa niesol v znamení dvoch nevyužitých presiloviek, po jednej na každej strane, hostia však boli v útoku stále nebezpečnejší. Neraz im k tomu pomohli aj zmätky v domácej obrane, brankár Rybár ich však stačil naprávať. Najväčšiu šancu na zmenu skóre mal v 36. minúte ale domáci Hujsa, ktorý sa počas ďalšej bratislavskej presilovky preštrikoval až pred Hurajta, ale v rozhodujúcej chvíli mu puk skĺzol z hokejky. To čo Hujsovi nevyšlo v závere druhej tretiny sa mu podarilo v úvode záverečnej. Počas popradskej presilovky sa spolu s Junasom dostal do brejku a po jeho priťuknutí center prvého útoku z prvej zvýšil na 2:1. O vedenie ale Slovan pripravila hrubá chyba Jandeka v obrannom pásme, ktorú Pavličko potrestal a kalich horkosti museli domáci vypiť štyri minúty pred koncom, keď Kroták v presilovke rozhodol. Slovan tak prehral štvrtý raz po sebe, z toho raz na domácom ľade, keď nepomohla v závere ani power play.

Josef Augusta, tréner Slovana: \"Dnes nemôžem oproti zápasu v Martine hráčom veľa čo vyčítať a nemôžem ani povedať, že by na ľade nenechali srdce. Veľmi chceli, ale proti tak silnému súperovi urobiť dve chyby je trestuhodné a skúsení hráči, akých má Poprad, to aj náležite využili. Musíme sa však pozerať ďalej, už v nedeľu nás čaká ďalší zápas v Skalici a verím, že ak sa vyvarujeme chýb v obrane, tak nejaké body získame. \"
Vladimír Klinga, asistent trénera Popradu: \"Musím povedať, že dnes sme sa pomalšie rozbiehali, hráči ešte v nohách cítili ťažký domáci zápas s Nitrou, ktorý otočili. Vychádzali sme z pozornej obrany, no smerom dopredu sme boli dlho pasívni. Paradoxne až po vedúcom góle domácich na 2:1 sme začali byť aktívnejší a napokon sa nám dvoma gólmi podarilo rozhodnúť. \"
(TASR)

HK 36 Skalica - MHC Martin 4:2 (0:1, 3:1, 1:0)
Góly: 24. R. Hartmann, (R. Školiak), 38. R. Sýkora (Liška), 39. Křetinský (R. Školiak), 60. Jarolín (Křetinský) - 17. Važan (Pokrivčák, Holečko), 23. Cebák (Török)
Vylúčení: 2:5 na 2 min
rozhodovali: Jonák - Müllner, Ševčík
2670 divákov

Dukla Trenčín - HC Košice 4:1 (0:1, 1:0, 3:0)
Góly: 38. Homér (Mikuš), 43. Ďurčo (Nemec), 58. Melichárek (Homér), 59. Melichárek (Gabriš) - 12. Lažo
Vylúčení: 9:12 na 2 min, navyše Sikorčin na 10 min za napadnutie hlavy, Húževka na 10 min za napadnutie zozadu - Lažo na 10 min za nešportové správanie, Kmiť 5 min a trest v hre za napadnutie hlavy

3606 divákov

HKm Zvolen - MHk 32 Liptovský Mikuláš 6:4 (1:1, 2:1, 3:2)
Góly: 7. Weissmann, 25. Velebný (Šechný, Babka), 37. Paciga (Priechodský), 51. Mahdalík (Hanes, Šimčík), 59. Paciga (Babka, Cibula), 60. Weissmann (Šechný, Babka) - 11. Kriška (Róbert Huna, Richard Huna), 21. M. Školiak (Trochta), 47. M. Školiak (Trochta, Šebo), 55. Šebo (Kopecký, Trochta)